понеділок, 14 березня 2016 р.

Урок 22
Тема: Сортування, пошук і фільтрація даних. Заміна.
Мета:
Навчальна. Навчитися створювати форми, здійснювати сортування, пошук та фільтрацію даних в таблицях.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати увагу, відповідальність.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку
І Організаційний етап
Інструктаж з БЖД в кабінеті інформатики

ІІ Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
- Що таке ключлві поля
- Опишіть процедуру створення зв'язків між таблицями
- Що таке макет зв'язків?
-Як видалити зв'язок між таблицями?
- Які відношення між таблицями вам відомі?
ІІІ Мотивація навчальної діяльності.

IV Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Тема: Сортування, пошук і фільтрація даних. Заміна.

V Засвоєння нових знань

  • Впорядкування (сортування) даних

  • Пошук даних за зразком

  • Пошук і заміна даних

  • Використання фільтра за виділеним зразком

  • Знищення фільтра

  • Використання простих фільтрів
  • Збереження фільтра.

Створені фільтри завжди зберігаються автоматично при збереженні таблиці. При повторному відкритті таблиці збережений фільтр є поточним і може бути виконаним командою “Записи”→”Применить фильтр”. Якщо створюється новий фільтр, він заміняє фільтр, що був збережений з цією таблицею.

VI Практична робота
Підручник ст. 188 №1-4

З розділу вкладених файлів завантажте “БД-Борей”. Розархівуйте її. Відкрийте та виберіть таблицю “Сотрудники”.
  1. Проведіть сортування даних за Прізвищем спрівробітника. Відмініть щойно створені зміни.
  2. Здійсніть пошук даних за зразком.
  3. Здійсніть пошук і заміну даних.
  4. Створіть фільтр за виділеним зразком.
  5. Створіть простий фільтр.

VIІ  Підсумок
·        
  1. У чому полягає операція впорядкування даних?
  2. Яким чином проводиться впорядкування даних?
  3. У чому полягає операція пошуку даних за зразком?
  4. Для чого використовується фільтрація даних?
  5. Яким чином зберегти створений фільтр?




Немає коментарів:

Дописати коментар